Pacientská organizace LYMFOM HELP, z.s. od roku 2005 pomáhá, sdružuje a poskytuje rady pacientům s maligním lymfomem, jejich blízkým a přátelům.
603 902 829 pacientská linka
PO, ST 10‑14.00
napište
nám
navštivte náš
YouTube kanál
navštivte náš
Facebook

Příběhy pacien

jak se s lymfomem vyrovnávají současní i vyléčení pacienti.

Lukáš P.

,,S  úsměvem jde všechno lépe!" 

4 dny před 27. narozeninami nastoupil do brněnské lůžko k léčbě, po níž se mu změnil život k nepoznání. Dnes pomáhá v dresu Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. 

Přečtěte si celý příběh 

Helena G.

Můžeme být vděční za to, jaké máme zdravotnictví a v čem žijeme

Ztrátu vlasů Helena netrápila, pojala to kreativně, nakoupila si nejrůznější šátky, čepice i paruku, kterou ale nakonec nevyužila. Obavy ze smrti i bolesti přicházely hlavně v začátku, po určité době a celkovém uklidnění už pouze sporadicky.Přečtěte si celý příběh 

Markéta N.

Z pohledu rodiče 

Škola, do kterého měl Vítek  nastoupit, zela prázdnotou, když tam Markéta přišla paní ředitelce oznámit, že  Vítek místo do lavice první třídy nastoupil k léčbě do nemocnice. 

Přečtěte si celý příběh 

Martin P.

Příběh o tom, jak je důležité se nevzdávat

Dnes žije bez  obav, ale s velkým respektem  k životu. Jeho přístup ke všemu se razantně proměnil. Všechno, co dříve považoval za důležité, je pro něj dnes malichernost. Věci, se kterými si dával na čas, nyní dělá hned. 

Přečtěte si celý příběh 

Alena N.

Příběh o naději a životních etapách před a po nemoci

S určením diagnózy přišly první výčitky, jak sama Alena říká, tak jí nešlo do hlavy, proč zrovna ona se musí potýkat s nemocí jakou lymfom je. Po tom, co se ptala na desítky otázek do vzduchoprázdna, proč zrovna ona, vždyť přece nekouří, nepije alkohol a žije spořádaný život, tak začala probíhat léčba.

Přečtěte si celý příběh 

Ilona D.

Ilona vypráví o své intuici, ale i o štěstí, které ji potkalo

Třetí ročník zdravotnické školy v jihočeském Táboře navštěvovala Ilona, která neměla žádného sourozence a se svými rodiči žila v panelovém domě na malém městě. Jednou odjeli s rodiči lyžovat do hor a přišly teploty, uzliny, příznaky běžná chřipka nebo nachlazení.

Přečtěte si celý příběh 

Tereza S.

,,Nikdo jsme si lymfom nepřál!”

Rady, které se jí v průběhu léčby dostaly, tak předává dál v meziřádcích svých knih. Kdyby ale mohla předat rady z očí do očí, tak Vám stoprocentně řekne, že máte zachovat selský rozum a nepropadat mýtům a dezinformacím. Zároveň tohle období považuje za jedno z nejtěžších ve svém životě a nikdy by neřekla, že život s lymfomem je pohádka.

Přečtěte si celý příběh