Pacientská organizace LYMFOM HELP, z.s. od roku 2005 pomáhá, sdružuje a poskytuje rady pacientům s maligním lymfomem, jejich blízkým a přátelům.
603 902 829 pacientská linka
PO, ST 10‑14.00
napište
nám
navštivte náš
YouTube kanál
navštivte náš
Facebook

Celostátní setkání pacientů 2023// Co nového přinesl rok 2023 pacientům s lymfomem? - MUDr. Diana Maláriková, Ph.D.


O lymfomu, ale i o tom, co nového přinesl rok 2023 pacientům s lymfomem přednášela na listopadovém celostátním setkání pacientům MUDr. Diana Maláriková, Ph.D. z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Záznam přednášky si můžete pustit zde.

 

Celostátní setkání pacientů 2023// MUDr. Petra Steyerová

O propojení těla a nemoci se na našem setkání podělila MUDr. Petra Steyerová. Záznam přednášky si můžete pustit na našem YouTube.

Celostátní setkání pacientů 2023// § 16 aneb na co má pacient právo - JUDr. Klára Dvořáková


Z přednášky JUDr. Kláry Dvořákové si odnesete znalosti o právech pacientů z pohledu práva. Jste v kategorii pacientů, kteří si museli žádat o financování léčby pojišťovnou dle § 16 nebo se zdá, že vás to čeká? Právě pro vás je tato přednáška a pustit si ji můžete na našem YouTube.

 

Celostátní setkání pacientů 2023// MUDr. Robert Pytlík, Ph.D.

MUDr. Robert Pytlík se na listopadovém setkání pacientů věnoval tématu, jakou cestou se vydat v léčbě, když je více možností. Záznam přednášky si můžete pustit na následujícím odkazu.

Celostátní setkání pacientů 2023// Mgr. Šárka Slavíková


Mgr. Šárka Slavíková ze sdružení Amelie z.s. na našem listopadovém celostátním setkání přednášela o současných problémech číhajících na hematoonkologické pacienty, ale i tom, co nás čeká. Záznam přednášky najdete zde

 

PF 2024!

Do nového roku 2024 vám pacientská organizace Lymfom Help přeje hodně zdraví a rok plný úspěchů!

Váš Lymfom Help

 

DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI! Chcete nám něco vzkázat? 


30.11.2023 se uskutečnilo Celostátní setkání pacientů, jehož záznam bude k dispozici na YouTube. Zúčastnili jste se naší akce? Chtěli jste se zúčastnit a z nějakého důvodu to nevyšlo? Nezúčastnili jste se, protože vás nezaujala témata? Podělte se s námi o zpětnou vazbu zde

Fotkou proti rakovině 2023!

Máte pocit, že jste o projektu Fotkou proti rakovině slyšeli nedávno? Máte pravdu! Pacient Martin Brousek je nejen neskutečný bojovník, ale bezpochyby i neskutečný srdcař. A sotva jeden projekt dokončil, už je znovu na startovní čáře a propojuje příjemné s užitečným. O jeho projektu Fotkou proti rakovině se dozvíte více na jeho stránkách, kde naleznete i kontakt, pokud se do jeho projektu chcete zapojit. Martine, děkujeme! 

 

ONKO PACIENT 2023!


Nadace pro výzkum rakoviny pořádá první pacientskou konferenci zaměřenou na nejnovější poznatky v oblasti výzkumu, prevence, diagnostiky a léčby rakoviny. Konference se koná 5. října v Praze na staroměstské radnici. Vystoupí například prof. Pavel Pafko či prof. Aleksi Šedo a mnoho dalších. Více informací včetně registračního formuláře naleznete zde

SVĚTOVÝ DEN LYMFOMU!

Jako každý rok, i letos, oslavujeme 15. září světový den lymfomu. K této příležitosti bychom vás rádi pozvali na naší tradiční akci Celostátní setkání pacientů, které se bude konat 30.11.2023 opět v pražské Libni. Těšíme se na vás! 

Registrace je možná emailem na adresu alzbeta.hynkova@lymfomhelp.cz.

Tvoříme kontaktní síť pacientů!


Chcete dostávat info o plánovaných projektech? Chcete mít jistotu, že se k vám dostanou pozvánky na všechny akce? Napište nám na email alzbeta.hynkova@lymfomhelp.cz, my vás zařadíme do naší kontaktní databáze a budeme v kontaktu! Těšíme se na vás! 

Příběh pacienta - Lukáš P.

Lukáš by pacientům vzkázal, že s úsměvem jde všechno lépe, i přes to, že přiznává náročnost období léčby. Dnes už však pomáhá v dresu hasičského záchranného sboru jiným. Příběh Lukáše a také dalších pacientů najdete zde.

 

Martin Brousek na MEDx Talks


Pacient Martin Brousek vypráví svůj příběh v projektu společnosti Roche, s.r.o. MEDx Talks. Poslechněte si příběh o tom, jak se rozhodl pomáhat a jeho slovy odvděčit nemocnici za péči. O jeho projektu Fotkou proti rakovině jsme na našem webu již informovali.

Lymfom Help sobě!

Už nějaký čas je v provozu uzavřená skupina Lymfom Help sobě!, která umožňuje pacientům komunikovat, vzájemně se podporovat a sdílet své zkušenosti z léčby. Přidejte se a sdílejte s námi!

 

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022// MUDr. Prokop Vodička


MUDr. Prokop Vodička z VFN připomněl na CSP co vlastně znamená, když pacient slyší diagnózu lymfom, nebo jak se léčí. Nejen o novinkách v léčbě lymfomu si poslechněte záznam přednášky

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022// PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

O psychice a její důležitosti v době nemoci nám přednášel PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. na podzimním setkání. Záznam si můžete pustit na našem YouTube.  

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022// Michal Vacek


O cestě nemocí, ale i o tom, jak je důležité vytrvat, věřit se podělil pacient Michal Vacek s našimi hosty na celostátním setkání. Záznam vyprávění o jeho příběhu si pusťte na našem YouTube.

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022//MUDr. Robert Pytlík, Ph.D.

Na podzimním celostátním setkání v Praze přednášel pacientům MUDr. Robert Pytlík, Ph.D. z ÚHKT o systému Watch and wait i hematoonkologických centrech. Záznam si můžete pustit na našem YouTube

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022// Eva Chocenská

Pacientům na celostátním setkání přednášela Eva Chocenská o výživě určené právě pro hematoonkologické pacienty. Záznam je k dispozici na našem YouTube.

Lymfom Help na PHD!

V rámci Pražských hematologických dnů v pražském Clarionu jsme uspořádali výstavu fotografií z projektu ,,Fotkou proti rakovině" Martina Brouska. 

 

Možná jste to právě Vy, koho hledáme!

Hledáme pacienty, kteří by se s námi byli ochotní podělit o jejich proces léčby z hlediska kvality života. Avšak, poptáváme pouze pacienty, kteří byli léčeni lékem Adcetris v uplynulých 5 letech nebo tuto léčbu právě podstupují. Pokud jste to právě Vy, tak nám napište na email alzbeta.hynkova@lymfomhelp.cz.

Příběh pacienta - Helena G.

Léčbu absolvovala bez strachu, stresu, a hlavně v klidu. To vše díky prostředí hematoonkologie, kam na léčbu docházela, a to díky optimistickému přístupu sestřiček a paní doktorky MUDr. Jungové. Všem je velmi vděčná a vzdává jim ve svých slovech hold.  Přečtěte si její příběh.

 

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ PACIENTŮ 2022// Mgr. Petra Adámková

Mgr. Petra Adámková z Hlasu onkologických pacientů se na naší každoroční akci setkání pacientů věnovala fungování pacientských organizací. Záznam si můžete pustit zde.

FOTKOU PROTI RAKOVINĚ!

Pacient Martin Brousek  se před časem rozhodl  uspořádat sbírku Fotkou proti rakovině na podporu IV.  interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové a také naší organizace Lymfom Help. Svou fotografickou činností se mu podařilo vybrat neuvěřitelných 206 650 ! Moc děkujeme Martine! 

Jóga pro onkologické pacienty w/Karma Yoga 

Společně s lektorkou jógy Lucií jsme si připravili video, které najdete na našem YouTube kanálu. 

Příběh pacienta - Markéta N.

Škola, do kterého měl Vítek  nastoupit, zela prázdnotou, když tam Markéta přišla paní ředitelce oznámit, že  Vítek místo do lavice první třídy nastoupil k léčbě do nemocnice. Celý příběh si přečtete zde

Připojte se k nám 24.11.2022

Zveřejnili jsme program Celostátního setkání pacientů, které se koná 24.11 v Hotelu Castle Residence v Praze. Kromě novinek v péči o pacienty s lymfomem, systému watch and wait, se zaměříme v přednáškách i na fungování pacientských organizací, výživu pro hematoonkologické pacienty a zazní i osobní příběh jednoho z pacientů! Přijďte si poslechnout přednášky o lidí z praxe! 

Vztah lékaře, pacienta a pacientských organizací 

Kam se může pacient obrátit? Jaké potřeby mají nově diagnostikovaní pacienti? Kde sbírat relevantní informace? Odpovědi na tyto otázky, a ještě mnohem více, získáte v následujícím videu, v němž mluví MUDr. Prokop Vodička

Fotkou proti rakovině

Pacient Martin Brousek se rozhodl propojit dle svých slov dvě věci, tu, co má nejraději, a tu, co je potřeba. Pokud byste i vy měli zájem podpořit jeho sbírku a dozvědět se o jeho příběhu více, tak klikněte zde

Mezinárodní den lymfomu a Celostátní setkání pacientů

K příležitosti 15. září, tedy Mezinárodního dne lymfomu, jsme poskytli rozhovor nejen o našich probíhajících projektech, ale i o těch budoucích. Jedním z nich je připravované Celostátní setkání pacientů, které proběhne 24.11 v Hotelu Castle Residence. Přihlášky je možné posílat na email alzbeta.hynkova@lymfomhelp.cz

Příběh pacienta - Kristýna S.

Příběh o tom, jak je důležitá síla myšlenky. Přečtěte si celý příběh

 

Brožury Amelie a Vracím se do práce

Centrum Amelie vytvořilo brožury, které mají za cíl pomáhat projít život s rakovinou a současně poskytují informace z psychosociálního pohledu tak, aby byla péče komplexní. Pokud máte zájem a chcete se dozvědět více, tak klikněte zde.

23.8 od 9-10:30 se koná online skupina Vracím se do práce, více informací se dozvíte zde

Vracím se do práce s Amelií 

Centrum Amelie zajišťující psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké organizuje online skupinu s názvem Vracím se do práce. V době prázdnin se bude konat dvakrát 12.7 a 23.8 od 9-10:30. Další informace najdete zde.

Napsali o nás

O tom, proč společně s dalšími ženami založily Lymfom Help a o jejích vlastních zkušenostech vyprávěla jedna z našich zakladatelek, Kateřina Klásková, pro Seznam Zprávy.

Celostátní setkání pacientů 2021

Po dlouhé koronavirové pauze se nám podařilo opět uspořádat naši tradiční akci - Celostátní setkání pacientů. Například o svém příběhu mluvila bývalá pacientka Kristýna Kupcová, o Covidu-19 přednášel MUDr. Prokop Vodička a mnoho dalších zajímavých hostů. Záznam zde.

Medikomiks o lymfomu

Jak vysvětlit dětem, že nastává nelehké období, spojené s nemocí? V následujícím odkazu také můžete vidět, jak naše zakladatelka představila medikomiks v pořadu Sama doma

Zeptali jsme se za vás

Paní Ing. Katka Klásková pokládá otázky spojené s očkováním proti Covid -19 nejen u hematologických pacientů. Jejími hosty jsou: prof. Ing. Peter Šebo, CSc. (Mikrobiologický ústav AV ČR a Mudr. Robert Pytlík,PhD (UHKT Praha). Více zde.