Navigace

Odkazy

Co je dobré vědět o maligním lymfomu II. Informační příručka pro nově diagnostikované pacienty z roku 2019

Co je dobré vědět

Poslední číslo bulletinu

bulletin

Máte zájem se podělit o svůj příběh, napište nám na

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Paní Iveta Luxová při své přednášce na téma : Trénink paměti (druhá zprava)

Informace o tom jakou roli hraje náš spolek v hrazení lékařské péče

dostupnost hrazené péče

 

Hlas onkologických pacientů

hlas

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Napsali o nás nebo řekli

Rakovina: boulička, pak tenisák

Rakovina může zaskočit každého, ale nikdo na ni nejsme připraveni. Šestadvacetiletá studentka Jana Houhová , koordinátorka setkávání lidí s touto nemocí, nebyla výjimkou. „Když jsem si před třemi lety nahmatala bulku na krku, ani ve snu mě nenapadlo, že by to byla rakovina. Hlavou mi to sice problesklo, ale hned jsem si řekla, že je to hloupost,“ vzpomíná Jana.

Bohužel opak byl pravdou a byl u ní diagnostikován maligní lymfom, což je onkologické onemocnění krve. „Boulička se mi postupně zvětšovala, ažjsemzjistila,že se zní stala boule o velikosti tenisového míčku.Vtu dobu jsem byla na studijním pobytu v Dánsku, a tak jsem po doporučení lékařů jela hned domů,“ prozradila.

Po všech vyšetřeních podstoupila Jana několik cyklů chemoterapie, která naštěstí zabrala. „Nevěděla jsem, co můžu čekat. Vypadaly mi všechny vlasy a cítila jsem se hrozně unavená,“ říká už s úsměvem. Léčba u ní trvala půl roku a stále chodí na pravidelné kontroly. „Do normálního života jsem se zapojila až po dvouletech,“ dodává.

Hradecký deník, 26.5.2007